DOLU DOLU VITARA ile ŞİMDİ OYUN ZAMANI

Projeler, dönüm noktaları, hedefler... Yetişkinlerin yaşamı sorumluluklarla doludur. Ancak, toplantılar ve programların arasında hepimizin içinde daha derinde yatan bir duygu var: İçimizdeki çocuk dışarı çıkıp oynamaya hazırdır hep! Yolda ve arazide üstün performansı, heyecan uyandırıcı tasarımı ve en yeni teknolojileriyle Vitara, her gün içinizdeki çocuğu harekete geçirir.

ALLGRIP 4X4 SÜRÜŞ SİSTEMİ

Zorlu yollara çıkabilen ve geçmişte otomobillerin gidemediği yerlere gidebilen bir araç”. Bu felsefeyle, ilk dört tekerden çekişli aracımızı 1970’te geliştirmiştik. Bu, Suzuki’nin ünlü “dört tekerlekten çekiş teknolojisi” ALLGRIP’in başlangıcıydı. Dört tekerden çekiş teknolojimiz sürücülere daha fazla heyecan, keyif ve güven verecek şekilde yenilendi. Vitara’nızdaki ALLGRIP teknolojisi ile etkinliklerinizin yelpazesini genişletebilir ve farklı yaşam tarzlarının keyfini sürebilirsiniz.

Dört Farklı Sürüş Modu

Orta konsoldaki basit bir butonu ve çevirmeli kadranı kullanarak, dört tekerden çekiş modları (otomatik, spor, kar ve kilit) arasından istediğiniz sürüş modunu seçebilirsiniz. Gösterge panelinin ortasındaki renkli çoklu bilgi ekranından, o anda kullanılmakta olan ALLGRIP sürüş modu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Otomatik Mod

Tipik sürüş koşullarında yakıt tasarrufuna öncelik verir ve patinaj tespit edildiğinde dört tekerden sürüşe geçer.

Spor Modu

Arka tekerleklere daha fazla tork ayırarak viraj alma performansını iyileştirir. Daha iyi bir motor tepkisi elde etmek için gaz pedalı/tork karakteristiklerini en iyi hale getirir.

Kar Modu

Hızlanma sırasında çekişi iyileştirdiği ve dengeyi desteklediği için karlı, asfaltlanmamış ve diğer kaygan yüzeyler için en uygun moddur.

Kilit Modu

Aracı kar, çamur veya kumdan çıkarmak için sistem arka tekerleklere daha fazla tork verilmesini sağlar. ESP®* ve diğer kumanda teknolojileri aracı kurtarmak için en iyi hale getirilir. Kilit modu 60 km/saatin üzerindeki hızlarda otomatik olarak Kar moduna geçer.

1.4 BOOSTERJET Motor

Daha kompakt 1.4 BOOSTERJET doğrudan enjeksiyonlu turbo motor, Vitara’nın güçlü bir torka sahip sürüş şeklini daha da güçlendirir. Ara soğutuculu turbo şarj basınçlı havayı silindirlere gönderir ve motorun düşük motor devri aralığında, hatta 2500 dev/dk’da bile torku maksimum seviyeye çıkarmasını sağlar. Böylece aracın tepkisini önemli oranda hızlandırır ve yakıt tüketimini azaltır. Doğrudan enjeksiyon sistemi, doğrudan yakıt enjeksiyonunda enjekte edilen yakıtın miktarının, zamanlamasının ve basıncının kumanda edilmesini optimize ederek yakıt verimliliğini daha da artırır. Bunlara ek olarak, silindir kapağına entegre edilmiş kısa portlu bir emme manifoldu ve egzoz manifoldu, hafif, kompakt bir motor tasarımı ve daha hızlı bir şekilde hızlanma sağlar.

6 Vitesli Tam Otomatik Şanzıman

Tüm viteslerde dişli oranının genişletilmesi sayesinde, hem kalkış sonrasında dahi mükemmel hızlanma sağlar, hem de yüksek hızda sürüş esnasında yakıt tasarrufunu artırır. Entegre soğutucu otomatik şanzıman yağının daha etkili şekilde soğutulmasını sağlayarak, iyileştirilmiş yakıt tasarrufunun daha da artırılmasına katkıda bulunur.

Direksiyondan Vites Değiştirme Kulakçıkları

Direksiyon simidinin arkasına monte edilen vites değiştirme kulakçıkları ile vites değişiklikleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Böylece, sürüş düz bir şanzımanda olduğu gibi keyifli ve sportif bir hale gelir.

ÜSTÜN GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ

Suzuki Güvenlik Desteği, Vitara’da ön cama yerleştirilen bir monoküler kamera ile lazer kombinasyonunun kullanıldığı gelişmiş bir ileri tespit sistemi bulunur. Kısa mesafelerde ve gece algılamada üstünlük sağlayan lazer sensörü ile yayalar ve şerit çizgileri gibi trafik elemanlarının orta-uzun mesafede algılanmasını ve tanınmasını sağlayan monoküler kameranın bir araya getirilmesi sayesinde mükemmel bir güvenlik elde edilir.

Çift Sensörlü Fren Desteği

Vitara hareket ederken, öndeki bir araçla veya yayayla çarpışma riski olup olmadığını belirlemek için iki sensör kullanır: Bir monoküler kamera ve bir lazer sensörü. Olası bir çarpışma tespit edildiğinde araç, mevcut duruma göre aşağıdaki üç yöntemden birini izler:

Şeritten Ayrılma Uyarısı

Şeritten ayrılma uyarısı işlevi araç saatte 60 km/s veya üzeri hızlarda seyrederken aracın istikametini öngörmek ve sürücüye görsel (ekran veya gösterge vasıtasıyla) ve dokunsal (direksiyon simidini titreterek) uyarılar vermek amacıyla tasarlanmıştır

Şeritten Ayrılmanın Önlenmesi

60 ile 160 km/s arasındaki hızlarda, şerit ön cam tasarımına bütünleştirilmiş bir monoküler kamera ile tespit edilir. Şeritten ayrılma durumunun gerçekleşmek üzere olduğu belirlendiğinde, araç elektrikli hidrolik direksiyon sistemi aracılığıyla sürücünün aracı yeniden şeridine döndürmesine yardımcı olur

Yalpalama Uyarısı

Yalpalama uyarısı sistemi, araç saatte 60 km/s veya üzeri hızlarda seyrederken sürüş biçimini değerlendirmek ve sürücünün uyuklaması vb. nedenlerle aracın “yalpalaması” durumunda sürücüye sesli ve görsel uyarılar vermek için tasarlanmıştır.

Trafik İşareti Tanıma

Bu sistem monoküler kameradan yararlanarak yolda trafik işaretleri olup olmadığını gözlemler. Hız sınırı, sollama yasağı vb. bir trafik işareti tespit ettiğinde, aracın hangi trafik işaretini geçtiğini sürücüye hatırlatmak için söz konusu işareti gösterge panelinde görüntüler. Birden fazla işaret tespit edilmesi durumunda, tek seferde en fazla üç işaret görüntülenebilir.

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Aracın her iki tarafındaki arka kör noktalarda bulunan veya bu noktalara yaklaşan araçları tespit edebilen arkaya monte edilmiş iki yan radar sensörü sayesinde 15 km/s ve üzerindeki hızlarda şerit değiştirme işlemleri daha güvenli bir hale getirilmiştir. Bir araç arka kör noktaya yaklaşırken veya kör noktada olduğu tespit edildiğinde, ilgili dış aynada uyarı amaçlı bir LED simge yanar. Sürücü şerit değiştirme işareti verirse, yanıp sönen LED simgeye bir uyarı sesi eşlik eder.

TECT Gövde Çerçevesi

Vitara’nın gövde tasarımı, Suzuki’nin TECT konseptine dayanmaktadır. Bir çarpışma anında enerjiyi etkili bir şekilde emer ve dağıtır.

7 Hava Yastığı

Sürüş performansı, sürücü ve ön yolcu için standart SRS hava yastıkları, yandan çarpışmalarda göğse alınan darbeleri azaltan ön SRS yan hava yastıkları, başa alınan darbeleri azaltan SRS perde hava yastıkları ve sürücü için dizlerin alt kısmına alınan darbeleri azaltan SRS diz hava yastıklarını da içeren koruyucu güvenlik özellikleri ile tamamlanmaktadır.

ESP®

Tekerleklerde çekiş kaybı olduğunda, Elektronik Dengeleme Programı ESP®* sürücünün aracın hakimiyetini sürdürmesine yardımcı olmak için motor ve frenleri otomatik olarak ayarlar.

ÇARPICI DİZAYN

Seçkin bir his sağlayan kabin alanı ile Vitara’ya binmek, yüksek kaliteli malzemelerden oluşan, incelikle işlenmiş bir dünyaya girmek gibidir. Her bir düğmeyi, anahtarı ve kadranı, olması gereken yerde bulabileceğiniz bir alanda, asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir iç mekan sunar. Yumuşak dokulu ön konsol, üst gösterge panelinin iç kısmındaki yumuşak dolgu malzemesi kabin alanının seçkin bir his sunmasını sağlar.

10.1” Dokunmatik Ekran

Müzik sisteminde, kullanımı bir cep telefonu kadar kolay olan dokunmatik panelli ekran bulunmaktadır. Radyo, geri görüş kamerası ve navigasyon işlevlerine sahip olan bu ekranda, Bluetooth® veya USB bağlantısıyla akıllı telefon uygulamaları da kullanılabilmektedir.

Yeni 4,2” Renkli LCD Bilgi Ekranı

4,2” renkli LCD ekrana sahip gelişmiş bilgi ekranı, aracın davranışları ve çalışması hakkında doğru ve güvenilir verilerle sürücüyü bilgilendirmek için gösterge bütününün ortasında yer alır. Bu dinamik ekran, başka bilgilerin yanında; ALLGRIP sürüş modları, G kuvveti, motor çıkış gücü, tork, gaz pedalı ve fren kullanımı gibi geniş bir yelpazedeki özellikleri görsel olarak sunar. Ayrıca, çok sayıda eğlence seçeneğiyle yolculuklarınızın keyfini artırır.

Çok İşlevli Direksiyon Simidi

Kullanıcı dostu çok işlevli direksiyon simidi, sürücünün araca tamamen hakim olmasını sağlar. Maksimum konfor ve güvenlik için adaptif hız sabitleme sisteminin sürüş desteği işlevi de direksiyon simidine entegre edilmiştir.

LED Farlar

Kısa farda enerji tasarrufu sağlamak için parlak LED farlar yer alır. Mavi renkli projektörler şık bir izlenim oluşturur.

LED Gündüz Sürüş Lambaları ve Sis Lambaları

Benzersiz bir şekilde tasarlanan gündüz sürüş lambalarında dikey olarak yerleştirilmiş LED’ler yer alır. Ayrıca, kötü havalarda daha iyi bir görüş mesafesi elde etmek için zorunlu olan sis lambaları da bulunmaktadır.

SUZUKI’nin Klasik SUV Motifleri

Suzuki tasarımının 5 parçalı ızgara ve şık krom vurgularla tamamlanan güçlü ön tampon gibi temel özellikleri Vitara’nın şık ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlar

Panoramik Sunroof

Kolay kullanılan, tamamen geri çekilebilen açılır tavan, dışarıdaki ışığın ve temiz havanın içeri girmesini sağlar.

RENKLER

GALERİ

VİDEO

MOTOR

1.4L Boosterjet

Yakıt Enjeksiyonu

Direk

Silindir Adedi ve Tipi

4/Düz Sıralı

Silindir Hacmi (cm3)

1373

Çap x Stroke (mm)

73.0x82.0

Maksimum Güç (PS/dev.dak)

140/5,500

Maksimum Tork (Nm/dev.dak)

220/1,500-4,000

Vites Kutusu

6 İleri Otomatik

Ön

Hava Kanallı Disk

Arka

Disk

LASTİKLER

215/55 R17

Uzunluk (mm)

4.175

Genişlik (mm)

1.775

Yükseklik (mm)

1.610

Dingil Aralığı (mm)

2.500

Minimum Yarı Dönüş Çapı (m)

5,2

Minimum Yerden Yükseklik (mm)

185

Oturma Kapasitesi (kişi)

5

Bagaj Hacmi (Maksimum Kapasite) (lt)

1.120

Bagaj Hacmi (Arka koltuklar Yatırıldığında) (lt)

710

Bagaj Hacmi (Koltuklar Dik konumda) (lt)

375

Yakıt Depo Hacmi (lt)

47

Boş Ağırlık

1.145

1.220

Yüklü Durumda Ağırlık

1.730

Maksimum Hız km/s

200

0-100 km/s Hızlanma (sn)

9,5

10,2

Şehir İçi (lt/100 km)

7,0

7,4

Şehir Dışı (lt/100 km)

5,1

5,5

Ortalama (lt/100 km)

5,8

6,2

CO2 (lt/100 km) Emisyonları (g/km)

131

141

Yakıt tüketimi ve egzoz emisyon değerleri Yeni Avrupa Sürüş Çevrimine (NEDC) göre belirtilmiştir.

ABS (EBD Destekli)

BAS (Fren Destek Fonksiyonu)

ESP (Elektronik Stabilite Programı)

HHC (Yokuş Kalkış Desteği)

HDC (Eğim İniş Kontrol Sistemi)

•(4x4)

•(4x4)

TPM.S (Lastik Basınç Uyarı Sistemi)

DSBS (Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi)

•(4x4)

•   

LDWS (Şerit Takip ve İhlal Uyarı Sistemi)

•(4x4)

•   

TSR (Trafik İşareti Tanıma Sistemi)

•(4x4)

•   

BSM (Kör Nokta Uyarı Sistemi)

•(4x4)

•   

RCTA (Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi)

•(4x4)

•   

ESS (Acil Fren Sinyali)

•(4x4)

•   

Start / Stop Sistemi

Ön ve Arka Park Sensörleri

-

Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları

Yan Hava Yastıkları

Perde Hava Yastıkları

Diz Hava Yastığı

Ön Hava Yastığı Devre Dışı Bırakma

Katlanabilir Pedal Sistemi

Aktif Gergili - Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri

60/40 Katlanabilir Koltuklar

All Grip 4x4 Sistemi (4 Farklı Sürüş Modu)

•(4x4)

•(4x4)

ACC (Adaptif Hız Sabitleyici)

•(4x4)

•   

4.2" TFT LCD Gösterge Yol Bilgi Ekranı

Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi

-

Otomatik Klima

Merkezi Alarm Sistemi

10.1" Dokunmatik Multimedya Sistemi & Navigasyon

Bluetooth

Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)

Hız Limitörü

Süet Koltuk

-

Vites Değiştirme Uyarısı

Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit

Elektrikli Ön/Arka Camlar

Otomatik Farlar

-

Otomatik Far Yükseklik Ayarı

-

Geri Görüş Kamerası

Isıtmalı Koltuklar (Ön)

Ön Kol Dayama

Direksiyondan Kumanda Sistemi

Deri Direksiyon Simidi

Aynalı ve Aydınlatmalı Sürücü & Yolcu Güneşlikleri

Anolog Saat

-

Harita Okuma Lambası

Yedek Lastik

17'' Alaşımlı Jantlar

-

17'' Parlak Alaşımlı Jantlar

-

Panoramik Sunroof

-

Led Farlar

-

Led Arka Stop Lamba Grubu

Sis Farları

Led Tipi Gündüz Farları

Elektrikli ve Isıtmalı Yan Aynalar

-

Elektrikli &Isıtmalı ve Sinyalli Katlanabilir Yan Aynalar

-

Karartılmış Arka Camlar

Yağmur Sensörü

-

Krom Görünümlü Ön Izgara

Tavan Rayı

Manuel mod için geçerlidir

- Suzuki otomobilleri, montaj ve üretim hatalarına bağlı olarak 3 yıl veya 100.000 km (hangisi daha önce dolarsa) garanti kapsamındadır.
- Boya ve paslanmazlık garantisi 3 yıl veya 100.000 km’dir (hangisi daha önce dolarsa).
- Türkiye’nin her yerinden günde 24 saat, yılda 365 gün arızalı ve kazalı araçlara, yol üzerinde onarım ve çekme hizmeti veren Suzuki Yol Yardım’a 532 755 3 755 numaralı telefondan ulaşılabilir. Garanti kapsamına giren onarımlarda Yol Yardım hizmetinden ücretsiz olarak yararlanılır.

FİYAT TEKLİFİ ALIN