SUZUKI HİBRİT ile TANIŞIN

Etkin yakıt tasarrufu ve daha temiz bir seyahat yolu mu arıyorsunuz? Yeni akıllı hibrit sistemimiz CO2 emisyonlarını azaltırken yakıt tasarrufunu artırıyor.
Suzuki Hibrit'i seçmeniz, performanstan ödün vereceğiniz anlamına gelmez. Hibrit sistemlerimiz hafif ve kompakttır. Hafif şasi, tepkisel ve verimli benzinli motor ile birleştiğinde çevik bir performansın yanı sıra, daha fazla verimlilik sunar.

SUZUKI AKILLI HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Daha yüksek yakıt verimliliği elde etmek için SHVS (Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi), hafif, kompakt bir ISG (entegre marş alternatörü) ile mükemmel şarj ve güç kaynağı performansına sahip 10 Ah lityum-iyon aküyle (batarya) motoru destekler. Yakıt ekonomisinin yanı sıra alan kullanımında tasarruf sağlayan mükemmel dengeyle bu sistem, kompakt otomobiller için en uygun hibrit sistemidir.

Otomatik motor durdurma

Motor durdurulur ve elektrikli bileşenler akülerden (batarya) beslenir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.

Yeniden çalıştırma

ISG (Entegre marş alternatörü), motoru sessiz ve sorunsuz bir şekilde yeniden çalıştırma için marş motoru olarak görev yapar.

Kalkış / Hızlanma

ISG (Entegre marş alternatörü), kalkış ve hızlanma sırasında motora destek vererek yakıt verimliliğini artırır.

Yavaşlama

ISG (Entegre marş alternatörü), elektrik üretmek ve aküleri verimli bir şekilde şarj etmek için yavaşlama enerjisini kullanır.

Suzuki maksimum konfor sağlar. Boyutları küçültülen batarya paketi sayesinde, otomobilin iç tasarımında herhangi bir değişiklik olmaz. Hibrit sistem, termal motora sadece 6 kg ağırlığında bir 12V elektrikli motor (ISG-Entegre Marş Alternatörü) kullanarak yardımcı olur. Bu motor lityum-iyon batarya ile çalışır. Yakıt verimliliğinin yanı sıra alan ve toplam ağırlık dengesi sunmak için tasarlanmış optimum bir hibrit sistemdir.

Hibrit ürün yelpazesinden SWIFT, düşük emisyon ve düşük yakıt tüketimi sunar.
Ortalama tüketim döngüsü: 4,1 l/100 km (ilgili NEDC)
CO2 emisyonu: 94 g/km (ilgili NEDC)

SUZUKI HİBRİT ALMAK İÇİN 5 NEDEN

Suzuki HİBRİT şimdi sizinle. Suzuki modellerindeki bu yeniliğin sizin için ne anlama geldiğini keşfedin:

DAHA DÜŞÜK MALİYET

Resmi NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Çevirimi) şehir içi ortalama yakıt tüketimi rakamlarına göre, HİBRİT yakıt ekonomisini tutarlı olarak %22 iyileştirir. *Nasıl mı? HİBRİT sistemi, belli şartlarda benzinli motora elektrik yardımı sağlar, bu nedenle daha az yakıt gerektirir. HİBRİT batarya, frenleme ve yavaşlama sırasında normalde kaybedilecek olan enerjiyi depolar, böylece bu enerji tekrar kullanılabilir.

*Hibrit olmayan Suzuki benzinli modellere kıyasla.

DÜŞÜK CO2 EMİSYONU

HİBRİT otomobiller gittikçe daha popüler hale geliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biride HİBRİT otomobillerin karbondioksit emisyonunun az olması. Otomobilde sürüşün bir kısmını gerçekleştiren ve dolayısı ile benzinli motorun yükünü azaltan bir elektrik takviyesinin bulunması, daha fazla verimlilik ve daha az CO2 anlamına geliyor.

ŞARJ ETME DERDİ YOK

Şarj konusunda endişeleriniz mi var? Endişeye hiç gerek yok. Suzuki HİBRİT şarj gerektirmez. Araç, frenleme ve yavaşlama sırasında normalde kaybedilecek olan enerjiyi geri kazanarak ve bunu ikinci bir bataryada yedekleyerek bataryasını şarj eder. Bu yüzden şarjı düşünmenize gerek yok.

SESSİZ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

Sistem, motor otomatik olarak durduğunda (örneğin trafik ışıklarında) marş motoru görevi gören entegre bir marş alternatörü (ISG) içerir. Motorun yeniden çalıştırılması, geleneksel marş motorlu araçlara göre daha yumuşak ve sessizdir.

SÜRÜŞ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK

HİBRİT bileşenleri son derece kompakt ve hafiftir. Bu da Suzuki’nin hibrit sisteminden ödün vermeden kullanışlı iç tasarımını, hafif ve eğlenceli sürüş tarzını koruduğu anlamına gelir.

Swift Hibrit

Düşük yakıt tüketimi

Çevre dostu

İleri teknoloji özellikleri

DSBS (Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi)

ACC (Adaptif Hız Sabitleme)

RCTA (Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi)

LDWS (Şerit Takip İhlal ve Uyarı Sistemi)

HBA (Uzun Far Asistanı)

Sessiz Motor Performansı

FİYAT TEKLİFİ ALIN